DIY Beanie

Drugi post z serii ,,zrób to sam":D nie wiem czy dobrze, przejrzyście i zrozumiale wszystko napisałam, ale co tam...ozdobienie takiej czapki wcale trudne nie jest, więc z pewnością sobie poradzicie :D
Czapkę szalenie modną ostatnimi czasy, typu beanie znalazłam u.....mojego taty.
Kiedyś dostał ją od mamy, lecz praktycznie jej nie nosił i siedziała w szafie.
Nie jestem wielką fanką nakryć głowy, z reguły wystarcza mi kaptur w kurtce, lecz kiedy wdziałam ową beanie stwierdziłam, że wcale tak źle nie wyglądam jak myślałam. Nie byłabym sobą, gdybym jej trochę nie odpicowała:))
Wszystko opisałam i ofociłam, żeby później podzielić się z Wamimoim nowym przerobionym nabytkiem na blogu. Poszperajcie w szafach swoich rodziców, bądź drugich połówek a z pewnością znajdziecie coś ciekawego:)

Plan działania:
Potrzebne będą: czapka; w moim przypadku ćwieki, lecz mogą także koraliki, kryształki (zależy czym chcecie ozdobić czapę); nożyczki; igła z nitką; linijka bądź metr krawiecki; pisak. Mimo iż tato sporadycznie ją użytkował, na czapce znajdowały się ,,farfocle'', które usunełam za pomocą jednorazowej maszynki do golenia a  wałek do czyszczenia dodatkowo mi pomógł.
Nanosimy ćwieki na czapkę, projektując wzór jaki nam sie podoba i przy pomocy flamastra i metra krawieckiego zaznaczamy miejsca, gdzie je przyszyjemy.


Następnie igła z nitką idą w ruch...każdy ćwiek przyszywałam dwa razy dla pewności, żeby nie poodpadały w czasie prania:)


I gotowe!!! Czapka jak nowa :D


Zapewne wkrótce zobaczycie stylizację z jej udziałem. Do następnego!

4 komentarze:

Dziękujemy za wszystkie komentarze.

 

Tu możecie nas znaleźć :)