Lato czy zima? Analiza kolorystyczna

Analiza kolorystyczna to temat, który zawsze mnie interesował. Dlaczego w jednym kolorze wyglądamy korzystnie a nasza cera promiennie? Inny z koleji podreśla nasze niedoskonałości i dodaje nam lat? O tym decyduje typ kolorystyczny, który posiada każda z nas. Odcień skóry, barwa oczu i naturalny kolor włosów to tylko niektóre z kryteriów.
Podstawowa analiza kolorystyczna składa się z czterech pór roku (wiosna, lato, jesień , zima) Rozszerzona dzieli je jeszcze na trzy rodzaje, czyli w sumie mamy 12 typów urody.
Dokładniej możecie o tym przeczytać na blogu  TUTAJ  i TUTAJ
Gdzieś, kiedyś wyczytałam, że jestem ZIMĄ: jasna cera, ciemno-brązowe włosy, niebiesko-szare oczy, w sumie by się zgadzało, tylko że żaden z kolorów przypisywany tej porze roku jakoś do mnie nie przemawiał.
Na szczęście ostatnio trafiłam na świetnego bloga UBIERAJ SIĘ KLASYCZNIE.PL i cudowną Marysię, która wyprowadziła mnie z błędu i po przeanalizowaniu moich zdjęć w różnych wariantach kolorystycznych stwierdziła,że jestem PRAWDZIWYM (chłodnym) LATEM! Niezmiernie mnie to ucieszyło, paleta kolorów bardzo przypadła mi do gustu. TUTAJ mozecie przeczytać o tym  typie urody znacznie więcej.
Najlepiej wyglądam w kolorach kojarzących się z morzem, ciemnym niebem lub chmurami. Powinnam kierować się temperaturą koloru, a więc tylko chłodne barwy, żadnych żółci, pomarańczy czy brązów. Korzystne będą także szarości (które uwielbiam),  fiolety i odpowiednie kolory zieleni. Co do tych ostatnich muszę bardziej się przekonać i powoli je wprowadzać w postaci np. dodatków.
Teraz nie pozostaje nic innego, jak skomponować odpowiednio dobraną kolorystycznie szafę:) Wiem, że będzie to czasochłonne i wymagające, ale myślę, że będzie warto!

Poniżej znajdziecie inspiracje dla prawdziwego(chłodnego) lata, a także dwa codzienne zestawy opracowane przeze mnie na stronie Stylistki.com


Zdjęcia pochodzą z bloga Ubieraj się klasycznie, Pinterest.


4 komentarze:

 1. uwielbiam zapachy chanel oraz conversy :)

  OdpowiedzUsuń
 2. No to ja też lubię chłodne lato :)

  OdpowiedzUsuń
 3. Bardzo fajny post.
  Ja uwielbiam upały i palące słońce. :-D

  OdpowiedzUsuń

Dziękujemy za wszystkie komentarze.

 

Tu możecie nas znaleźć :)